Moje Party

Baza wiedzy o balonach
 1. Czy wszystkie balony mogą balony mogą być napełniane helem?
  Teoretycznie tak. Ale nie wszystkie będą się unosiły, a przecież o to nam chodzi, prawda? Zaznaczyliśmy więc przy balonach, które będą się unosić, że mają możliwość napełnienia helem.
 2. Jak długo będzie się unosił balon lateksowy?
  Balony lateksowe wypełnione helem, bez użycia żelu uszczelniającego będzie się unosił 4-6 godzin.
 3. Jak długo unosi się balon foliowy?
  Balon foliowy może unosić się od 7 dni do nawet 30!
 4. Jak wydłużyć czas fruwania balonów lateksowych?
  Aby balony lateksowe dłużej unosiły się w powietrzu, należy uszczelnić je za pomocą specjalnego żelu uszczelniającego (niewielkiej ilości). Dzięki temu przedłużymy ich fruwanie z kilku godzin, do kilku dni!
 5. Czy żelu uszczelniającego używa się także do balonów foliowych?
  Nie, nie ma takiej potrzeby. Balony foliowe są szczelne i unoszą się nawet miesiąc. Wlanie żelu uszczelniającego do balonu foliowego może tylko zaszkodzić, gdyż zwiększymy jego wagę i hel nie będzie w stanie go unieść.
 6. Czy balony foliowe można napompować powietrzem i jak to zrobić?
  Można! Balony foliowe posiadają specjalny wentyl, który zapobiega uciekaniu powietrza lub helu. Aby dostać się do środka, wystarczy delikatnie wprowadzić do otworu słomkę i... nadmuchać. Do napompowania można użyć także dwukierunkowej pompki, która jest przystosowana zarówno do balonów lateksowych, jak i foliowych.
 7. Czy balony można dopompować? 
  Balony foliowe, zarówno te wypełnione powietrzem, jak i helem można dopompować, dzięki czemu znowu będą fantastycznie wyglądały. Balony lateksowe także, o ile nie zostały zawiązane na supeł. 

 

Czy wiesz, że...

 • Balony z helem mogą unieść się nawet na 8 km! Wypuszczanie balonów napełnionych helem wymaga zatem uzgodnień z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Jest to szczególnie istotne w pobliżu lotnisk. Uzgodnienia należy dokonać co najmniej 10 dni przed planowanym wypuszczeniem balonów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium