Moje Party
Skuś się na produkty w lepszych cenach!
Obrus foliowy Fortnite 137 x 213 cm
Obrus foliowy Fortnite 137 x 213 cm

16,83 zł

Cena regularna: 19,80 zł

Najniższa cena: 19,80 zł
szt.
Balony metalizowane do girland żółte, 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland żółte, 33 cm 3 szt.

1,45 zł

Cena regularna: 2,90 zł

Najniższa cena: 2,90 zł
szt.
Balony metalizowane do girland perłowe , 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland perłowe , 33 cm 3 szt.

1,75 zł

Cena regularna: 3,50 zł

Najniższa cena: 3,50 zł
szt.
Baner girlanda flagi Pidżamersi 230 cm
Baner girlanda flagi Pidżamersi 230 cm

6,46 zł

Cena regularna: 7,60 zł

Najniższa cena: 7,60 zł
szt.
Kubeczek plastikowy Fortnite, 480 ml 1 szt.
Kubeczek plastikowy Fortnite, 480 ml 1 szt.

6,63 zł

Cena regularna: 7,80 zł

Najniższa cena: 7,80 zł
szt.
Serwetki papierowe Fortnite, 16 szt.
Serwetki papierowe Fortnite, 16 szt.

10,97 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Kapelusz pirata dziecięcy złote obszycia
Kapelusz pirata dziecięcy złote obszycia

11,90 zł

Cena regularna: 13,90 zł

Najniższa cena: 13,90 zł
szt.
Balony metalizowane do girland srebrne, 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland srebrne, 33 cm 3 szt.

1,75 zł

Cena regularna: 3,50 zł

Najniższa cena: 3,50 zł
szt.

Jak zrobić girlandę z balonów- instrukcja krok po kroku

0
Jak zrobić girlandę z balonów- instrukcja krok po kroku

Planujesz przyjęcie i chcesz, aby Twoje dekoracje robiły wrażenie na gościach? Ozdoby stworzone z balonów stały się obowiązkowym elementem na wielu przyjęciach. Urodziny, chrzciny, komunia, baby shower czy też ślub – dekoracje balonowe zawsze stworzą wspaniałą oprawę rozmaitych uroczystości. Girlanda balonowa to świetny sposób na udekorowanie pomieszczenia i dodanie mu niepowtarzalnego charakteru, a jednocześnie pięknie prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Obecnie jest to jeden z najmodniejszych sposobów na dekorację różnych okolicznościowych imprez. Jeśli chcesz zrobić taką dekorację samodzielnie, to dobrze trafiłeś! W tej prostej do wykonania instrukcji krok po kroku dowiesz się, jak zrobić własną, piękną i efektowną girlandę balonową, która zachwyci Twoich gości.

 

Rodzaje girland balonowych

Wśród rodzajów girland balonowych można wyróżnić dwie najpopularniejsze: girlandę prostą i girlandę organiczną. Girlanda balonowa prosta składa się z regularnie ułożonych balonów, najczęściej w jednym lub dwóch kolorach oraz jednym rozmiarze, tworzących prosty, jednolity ciąg. Jest to bardzo popularny wybór na imprezy firmowe czy otwarcie sklepów- w formie słupków (kolumn balonowych) czy łuków, a także jako bramy balonowe na wesele. Zarówno słupki, jak i łuki balonowe mogą być wykonane w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie dekoracji do indywidualnych potrzeb i stylu uroczystości.

Natomiast girlanda organiczna jest bardziej skomplikowana i złożona z balonów różnych kolorów, rozmiarów i kształtów, tworzących organiczny i nieprzewidywalny kształt. Girlandy organiczne wykorzystują kreatywne techniki łączenia. Często wykorzystywane są także różne rodzaje balonów- zarówno lateksowe, jak i foliowe. Może także być także urozmaicona o kwiaty, liście czy inne elementy dekoracyjne.

 

Wybierz odpowiednie balony

W tym poradniku skupimy się na tym, jak zrobić girlandę z balonów w stylu organicznym. Kluczem do udanej dekoracji jest wybór odpowiednich balonów. Przede wszystkim zastanów się, jakie kolory będą pasować do tematu Twojej imprezy oraz do wystroju pomieszczenia. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych rodzajów balonów, które świetnie sprawdzą się w girlandzie organicznej, takich jak pastelowe (matowe), metaliczne, shiny czy transparentne. 

Aby zrobić girlandę z balonów tzw. organiczną, należy użyć różnych rozmiarów balonów. W ten sposób uzyskasz interesujący i nieregularny wygląd.

Zwykle do girland organicznych wykorzystuje się balony o średnicach od 12 cm do 60 cm (w dużych salach nawet do 1 metra). Te w mniejszych rozmiarach używa się w celu zapełnienia ewentualnych dziur, dopełnienie girlandy oraz jako element ozdobny. Dzięki nim girlanda nabiera objętości i wygląda bardziej efektownie. Większe natomiast stosuje się jako elementy główne.

Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie balonów foliowych w różnych kształtach, takich jak okrągłe, serca czy gwiazdy, aby dodać dodatkowego uroku i zróżnicowania. W przypadku imprezy z motywem przewodnim można zrobić girlandę balonową z wykorzystaniem balonów foliowych w kształtach nawiązujących do tematyki przyjęcia.

Ilość i rozmiar balonów do przygotowania girlandy organicznej zależy od indywidualnych preferencji i stylu dekoracji, więc warto eksperymentować i dopasować rozmiar balonów do konkretnego projektu. Do wykonania girlandy organicznej potrzebujemy zdecydowanie więcej balonów, niż w przypadku prostej, gdyż jest ona bardziej rozbudowana.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile balonów będzie potrzebnych do zrobienia girlandy z balonów. Według naszego doświadczenia jednak minimalna liczba balonów potrzebna do stworzenia 1 metra girlandy organicznej to 30 sztuk w różnych rozmiarach. Jeżeli jednak chcemy, aby była ona bardziej rozbudowana, dobrze jest zaopatrzyć się w większą ilość. Przykładowy rozkład rozmiarów balonów i ich liczba:

12 cm - 10 sztuk

23 cm - 8 sztuk

27-30 cm - 20 sztuk

48 cm - 2 sztuki

60-80 cm (niekoniecznie) - 1 sztuka

 

Przygotuj niezbędne akcesoria

Aby zrobić girlandę z balonów, będziesz potrzebować kilku niezbędnych akcesoriów, takich jak:

  • Żyłka/ cienki sznurek/ wstążka plastikowa/ balony modeliny

  • Taśma dwustronna lub kropki klejowe

  • Pompka do balonów, najlepiej elektryczna

  • Nożyczki

Przy tworzeniu girlandy może się także przydać:

  • Stojak balonowy

  • Gumki recepturki

 

Przygotowanie girlandy balonowej- nadmuchaj balony

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów przyszedł czas na dmuchanie. Oczywiście balony napełniamy za pomocą pompki, najlepiej elektrycznej, która zdecydowanie przyspieszy tworzenie girlandy balonowej. Nie zalecamy dmuchania balonów ustami, gdyż mogą być one zakurzone i zanieczyszczone, co może spowodować dolegliwości zdrowotne.

Balony dmuchamy do odpowiednich rozmiarów. Pamiętaj, aby nie były nadmuchane zbyt mocno, ponieważ mogą pęknąć. Ponadto przepompowane balony nabierają kształtu gruszki i będą wyglądać nieestetycznie w girlandzie. Nie ma konieczności pompowania ich do jednakowych rozmiarów, można natomiast zmniejszyć rozmiar balonów o kilka centymetrów. Nie zalecamy jednak znacznego zmniejszania średnicy, gdyż może powodować to znaczną różnicę w odcieniu, która będzie widoczna po połączeniu balonów. 

Aby zaoszczędzić czas, najlepiej jest dmuchać balony dwójkami i wiązać je od razu ze sobą, nie zawiązując pojedynczych balonów. Dzięki temu powstaje tzw. duplet, który wykorzystamy do tworzenia większych klastrów. Najlepiej, gdy łączone ze sobą będą balony różnych rozmiarów (oprócz najmniejszych balonów 12 cm, które powinny być połączone ze sobą oraz największych 60-80 cm, jeżeli takie masz- najlepiej dowiązać je po stworzeniu podstawy girlandy). W przypadku kilku kolorów musisz zdecydować, czy kolory będziesz ze sobą mieszać, czy będą one w grupach. Według najnowszych trendów jednak w wiązce powinny znajdować się balony w jednym kolorze.

 

Jak zrobić girlandę balonową- łączenie balonów

Gdy już wszystkie balony będą nadmuchane zabieramy się do łączenia ich w czwórki- dwie przygotowane wcześniej dwójki składamy ze sobą i dwukrotnie zamieniamy miejscami balony z różnych dupletów. Jeżeli chcemy zrobić girlandę z balonów, która będzie pięknie rozbudowana, do tej czwórki w podobny sposób dodajemy kolejne dwa balony. Możesz pozostawić kilka czwórek z każdego koloru, które posłużą do rozbudowania girlandy czy zabudowania miejsc, w których jest za mało balonów. 

Aby zrobić girlandę z balonów, w zależności od preferencji, poszczególne grupy można łączyć ze sobą za pomocą żyłki, tasiemki plastikowej lub rurek do modelowania. Przywiązujemy początek do pierwszej wiązanki balonowej, przekładamy go wokół dwóch balonów znajdujących się obok siebie- wokół jednego balona, następnie wokół drugiego tworząc z żyłki ósemkę. Następnie dokładamy kolejną grupę. Żyłkę przekładamy w ten sposób, aby szła przez jej środek i powtarzamy przekładanie żyłki wokół balonów dociskając klastry i mocno zaciągając żyłkę. Należy uważać przy tym, aby żyłka nie przecięła balona. W przypadku łączenia klastrów za pomocą balona modeliny może być konieczne związanie ze sobą kilku rurek, aby uzyskać odpowiednią długość girlandy.

 

Umieść gotową girlandę w odpowiednim miejscu

Po stworzeniu balonowej girlandy przyszedł czas na jej umieszczenie w odpowiednim miejscu. Można ją przyczepić do ściany za pomocą samoprzylepnych haczyków. Warto wykorzystać już istniejące na ścianie elementy montażowe takie jak haczyki na obrazki czy karnisze. Pionowa kolumna do balonów (stojak) może także ułatwić montaż girlandy przy ścianie- jest ona wtedy bardziej stabilna. Balonową dekorację wystarczy nasadzić na taki stojak i kilka z nich zamienić miejscami, aby oplotły rurkę.

Jeżeli nie chcesz w ogóle montować niczego do ściany, wykorzystanie stelaża dekoracji będzie konieczne. Możesz użyć także specjalnych stojaków, np. w kształcie koła, które będą dodatkowym elementem dekoracyjnym. Dodatkowo umieszczenie na takim stojaku ułatwia ewentualne jej przemieszczanie. Ważne jest jednak, aby dobrze przemyśleć, gdzie umieścisz girlandę, aby była ona dobrze widoczna i nie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu.

 girlanda-z-balonow-na-stelazu

 

Stwórz efektowną kompozycję

Gdy baza girlandy jest już umieszczona na swoim miejscu, przyszedł czas, aby ją urozmaicić. Dodaj do niej pozostałe duże balony tak, aby tworzyły spójną całość. Aby zrobić girlandę z balonów, która będzie efektowna, nie musisz trzymać się konkretnego schematu. Uzupełnij ją małymi balonami- możesz przywiązać je za pomocą modelin lub przywiązując do nich gumkę recepturkę i zakładając na girlandę. Dzięki temu guma przyciągnie balony do siebie i będą ładnie do siebie przylegać. Ewentualnie można znaleźć końcówkę balona z girlandy i związać ich końce ze sobą. Przywiązywanie ich za pomocą żyłki czy sznurka będzie czasochłonne, więc nie polecam tego sposobu.

Możesz również dodać do girlandy dodatkowe elementy do dekoracji balonów, takie jak wstążki, kwiaty, liście czy lampki. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z dodatkami, aby nie przyćmić głównego elementu dekoracyjnego, jakim jest girlanda. Dekoracja gotowa! Prawda, że jej wykonanie było banalnie proste?

 

Stworzenie balonowej girlandy to prosty sposób na udekorowanie pomieszczenia i nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki prostej instrukcji krok po kroku oraz odpowiednim wyborze balonów można stworzyć imponującą dekorację na urodziny czy baby shower, która zrobi wrażenie na gościach. Warto pamiętać o umiejętnym doborze dodatków, a dekoracje umieszczać tak, aby stworzyć harmonijną całość. Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić girlandę z balonów, czas na działanie i tworzenie pięknych dekoracji!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium