Moje Party
Skuś się na produkty w lepszych cenach!
Obrus foliowy Fortnite 137 x 213 cm
Obrus foliowy Fortnite 137 x 213 cm

16,83 zł

Cena regularna: 19,80 zł

Najniższa cena: 19,80 zł
szt.
Baner girlanda flagi Pidżamersi 230 cm
Baner girlanda flagi Pidżamersi 230 cm

6,46 zł

Cena regularna: 7,60 zł

Najniższa cena: 7,60 zł
szt.
Kubeczek plastikowy Fortnite, 480 ml 1 szt.
Kubeczek plastikowy Fortnite, 480 ml 1 szt.

6,63 zł

Cena regularna: 7,80 zł

Najniższa cena: 7,80 zł
szt.
Balony metalizowane do girland żółte, 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland żółte, 33 cm 3 szt.

1,45 zł

Cena regularna: 2,90 zł

Najniższa cena: 2,90 zł
szt.
Balony metalizowane do girland perłowe , 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland perłowe , 33 cm 3 szt.

1,75 zł

Cena regularna: 3,50 zł

Najniższa cena: 3,50 zł
szt.
Serwetki papierowe Fortnite, 16 szt.
Serwetki papierowe Fortnite, 16 szt.

10,97 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Kapelusz pirata dziecięcy złote obszycia
Kapelusz pirata dziecięcy złote obszycia

11,90 zł

Cena regularna: 13,90 zł

Najniższa cena: 13,90 zł
szt.
Balony metalizowane do girland srebrne, 33 cm 3 szt.
Balony metalizowane do girland srebrne, 33 cm 3 szt.

1,75 zł

Cena regularna: 3,50 zł

Najniższa cena: 3,50 zł
szt.

Balony lateksowe czy foliowe- które wybrać?

0
Balony lateksowe czy foliowe- które wybrać?

Wybór balonów jest ogromny! Różne wzory, kolory, kształty- aż człowiekowi miesza się w głowie. Już w pierwszym kroku stajemy przed wyborem- balony gumowe (lateksowe), czy może foliowe? No właśnie, jakie są różnice, o czym trzeba wiedzieć i na co zwrócić uwagę? 

Kolory i kształty balonów gumowych

Zacznijmy od tych podstawowych, najbardziej popularnych balonów lateksowych. Skończyły się już czasy, gdy do wyboru były tylko jednokolorowe balony. Chociaż tutaj też nie ma co narzekać, bo wybór kolorów w sklepach jest naprawdę ogromny! Obecnie dostępne są balony z różnymi nadrukami, poczynając od kropek, po skomplikowane nadruki z bajek.

Co do kształtów- mamy zdecydowanie mniejsze pole do popisu, w porównaniu z balonami foliowymi. Poza podstawowym kształtem możemy wybrać co najwyżej kulę, serce czy podłużne balony do modelowania. Może ktoś się tutaj przyczepić, że przecież są króliczki, słoniki i jeszcze kilka innych, ale bądźmy szczerzy-  w tym aspekcie zdecydowanie wygrywają balony foliowe.

balony lateksowe z nadrukiem i bez

Bogactwo wzorów balonów foliowych

Oceniając balony foliowe pod względem kolorów, stwierdziłabym że jednokolorowych jest mniej niż w przypadku balonów gumowych. Ale za to nadrabiają szeroką gamą wzorów i kształtów. Mamy gwiazdki, księżyce, kule, a nawet w kształcie zwierząt czy postaci z bajek. Popularne są także balony w kształcie cyfr czy liter, które królują na przyjęciach urodzinowych. 

 balon foliowy na hel kotek

Pięknie unoszące się balony z helem

Balony foliowe kojarzą nam się przede wszystkim z odpustami i festynami. Napełnione helem unoszą się wysoko, a czasem nawet uciekają, ku rozpaczy dzieci. Jak to jest z tym helem? Czy wszystkie balony foliowe nim wypełnione będą się unosić? Otóż niestety nie. Mniejsze balony mają zbyt dużą wagę własną, więc hel umieszczony w jego wnętrzu nie będzie w stanie go podnieść. Niektóre balony nie uniosą się wcale, a niektóre tylko na pewną wysokość. Należy mieć także na uwadze, że w niektórych przypadkach, nawet gdy sam balon wypełniony helem będzie się unosił, to po przywiązaniu do niego wstążki, może być już za ciężki. 

Czy balony lateksowe można napełniać helem?

Teoretycznie napełniać można wszystkie balony, ale nie wszystkie będą się unosiły. Podobnie, jak w przypadku balonów foliowych, zbyt małe balony gumowe nie będą fruwać, lub będą tylko przez krótki czas. Im mniejszy balon lateksowy, tym krócej będzie się unosił. Aby przedłużyć jego latanie należy zastosować żel uszczelniający- ale też ostrożnie, aby nie spowodować przeciwnego efektu.

Balony wielorazowe czy jednorazowe?

Pewnego razu Twój balon wypełniony helem zaczyna bardziej lewitować, aniżeli fruwać. I co teraz? Czy jest do wyrzucenia? Jeżeli jest to balon foliowy, to spokojnie możesz go dopełnić helem. Jeżeli natomiast ta sytuacja dotyczy balonu lateksowego, który prawdopodobnie został zawiązany na supeł, to niestety raczej już go nie odratujemy. 

Ponadto balony gumowe są bardziej podatne na działania czynników zewnętrznych. Pod wpływem promieni słonecznych i ciepła, guma twardnieje i staje się mniej elastyczna, wręcz krucha. Dlatego też bardzo ważnym jest, aby nienapompowane balony przechowywać w szczelnych opakowaniach, w ciemnym, nie gorącym miejscu.

Balony foliowe z kolei bardzo łatwo mogą się wytrzeć. Nadruk na balonach nie jest bardzo trwały, więc przy jakimkolwiek ocieraniu się balona, mogą powstać nieestetyczne przebarwienia. Jeżeli chcemy balon złożyć i nadmuchać na kolejnym przyjęciu, musimy uważać na zagięcia- tam najłatwiej o uszkodzenie.

Dekoracje z balonów

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, że dany rodzaj balonu będzie lepszy. Wszystko zależy od tego, jakie ma być jego przeznaczenie. Z balonów foliowych nie zrobimy tak pięknej girlandy czy łuku, jak z balonów lateksowych. Jeżeli natomiast chcemy udekorować przyjęcie konkretnymi kształtami, nawiązującymi do tematyki przyjęcia, wtedy zdecydowanie powinniśmy postawić na balony foliowe. 

Moim skromnym zdaniem najlepsze jest jednak połączenie balonów foliowych i lateksowych! Foliowy- aby pokazać tematykę, motyw przewodni, przekazać jakąś myśl, a lateksowe do uzupełnienia- bo im więcej balonów, tym przyjemniej!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium